Magabiztos győri siker a Debrecen ellen

A Győr hazai pályán 35-23-ra legyőzte a Debrecent, míg az elmúlt idényben döntős Ferencváros 37-26-ra kikapott a címvédő Vipers Kristiansand otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

győri siker

Mindkét együttes győzelemmel kezdte a sorozat 31. kiírását

A legutóbb bronzérmes Győr 24-23-ra nyert a francia Brest Bretagne otthonában, a BL-be 13 év után visszatért Debrecen vendéglátóként 32-29-re kerekedett a svéd IK Sävehof fölé. A hajdúságiak a bajnokságban százszázalékosak három fordulót követően, a pontvadászatban a Győr két siker mellett már elszenvedett egy meglepő vereséget Mosonmagyaróváron.

A legrangosabb európai kupasorozat főtábláján harmadszor szereplő DVSC és az ötszörös BL-győztes Győr először találkozott európai kupaporondon.

Az első gólt a debreceni Kácsor Gréta szerezte, mindkét fél stabilan és hatékonyan védekezett, támadásban azonban voltak hibák a kapuk előtt, így negyedóra játék után 6-4-es hazai előnyt mutatott a kivetítő.

Négygólos különbséget (10-6) először 22 perc elteltével tudott kialakítani a Győr, hat perc volt hátra a szünetig, amikor 11-8-nál a debreceniek trénere, Szilágyi Zoltán időt kért. A játékmegszakítás ellenére nem tudtak közelebb zárkózni a cívisvárosiak. A győri Ana Gros combját fájlalva lent maradt gólját követően a szünet előtt, csak segítséggel tudta elhagyni a pályát.

A fordulást követően a Győr akarata érvényesült, alig több mint négy perc alatt egy 5-1-es sorozatot produkált, ezt a debreceni időkérés sem tudta megakasztani. A befejezéseknél a korábbiaknál többet hibázott a Debrecen, a hatékonyságban javuló Győr pedig tíz találattal el tudott lépni, a hajrában pedig még növelni is tudta előnyét a dán Ulrik Kirkely együttese.

A legeredményesebb a győri Emilie Hovden lett hat találattal, Kari Brattset ötször volt eredményes, a vendégeknél Jovana Jovovic és Csernyánszki Liliána egyaránt négy gólt szerzett.

Ulrik Kirkely, a Győr vezetőedzője

„A Debrecen nagyszerű ellenfél volt. Ahogyan elkezdték a mérkőzést, szervezettséget mutattak. Tudtuk azt, hogy a védekezés keménységét növelnünk kellett az előző meccsekhez képest. Nagyon gyors 1-1 elleni játékuk van, ezt próbáltuk megfogni. Jól sikerült szinte minden figurát alkalmaznunk. A második félidei formánk felszabadultságot hozott a csapatban. Sokat javult a lövőjátékunk, ami miatt még inkább elégedett lehetek.”

Szilágyi Zoltán, a Debrecen vezetőedzője

„Gratulálni szeretnék a Győrnek a megérdemelt győzelemhez. Az első félidőben tartottuk magunkat, a Győr végig dominált, ezért az első játékrészben nem láttam problémát. A második félidő elején fordult a kocka, sok könnyű gólt kaptunk indítás-lerohanásból. Ekkor azt láttam, hogy felszabadultan játszott a Győr, mi pedig megtorpantunk. Próbáltunk változtatni, de a védekezésünk teljesen szétesett.”

A női kézilabda NB I-ben január 17-én lesz Győr-DVSC összecsapás, míg a Bajnokok Ligája „visszavágóját” február 10-én játsszák le Debrecenben.

Nem volt visszavágásra esély Kristiansandban

Klujber Katrin
Klujber Katrin három gólt szerzett a Vipers ellen. Fotó: Martina Sivertsen / EHF

A bajnokságban három fordulót követően százszázalékos zöld-fehérek a BL-ben súlyos hazai vereséggel rajtoltak egy hete, a Metz 38-25-re kerekedett Martin Albertsen vezetőedző együttese fölé. A javításra az elmúlt három kiírás bajnokának vendégeként kívánt sort keríteni a Ferencváros, amely a júniusi BL-döntőt 28-24-re vesztette el az MVM Dome-ban a Vipers ellen. A norvég gárda ugyancsak vereséggel indította a csoportkört: 30-26-ra maradt alul idegenben az Ikasttal szemben.

Hazai találattal kezdődött a kiegyenlített összecsapás, Janurik Kinga védései és a jó támadásbefejezések mellett elsősorban a találkozót öt góllal indító Andrea Lekic teljesítménye nyomán az első negyedóra után 10-9-re vezetett az FTC. A játékrész második felében ellépett a Vipers, amely a szünetre alakította ki a legnagyobb, négygólos különbséget.

A fordulást követően is fölényben volt a Vipers, nyolc perc sem telt el, és 26-16-ra vezetett a keretét jobban forgató címvédő. A hajrában nem tudott érdemlegesen közelebb zárkózni a magyar klub, a kérdés csak az volt, hogy tíz gólon belül tud-e maradni vendéglátójához képest, ez végül nem sikerült.

A találkozó legeredményesebbje Lekic lett tíz góllal, hazai részről Jana Knedlikova nyolcszor, Jamina Roberts hétszer volt eredményes.

EHF női kézilabda Bajnokok Ligája

2. forduló

A csoport:

Győri Audi ETO KC – DVSC Schaeffler 35-23 (14-10)
Győr:
 Duijndam, Toft (kapusok), Blohm 2, Brattset Dale 5, Broch 2, de Paula 1, Farkas E., Farkas J., Gros 3, Győri-Lukács 2, Haugsted 4, Hovden 6, Nze Minko 3, Oftedal 2, Ryu 3, Szöllősi-Schatzl 2.
DVSC: Bartulovic, Gabriel (kapusok), Costa, Csernyánszki 4, Füzi-Tóvizi 1, Grosch, Haggerty, Hámori 3, Johansson, Jovovic 4, Kácsor 2, Petrus, Planéta 1, Töpfner 3, Vámos M. 2, Vámos P. 3.

IK Sävehof (svéd)–Brest Bretagne (francia) 20-25 (9-15)
Odense (dán)–WHC Buducnost BEMAX (montenegrói) 39-24 (25-8)

Szeptember 17., vasárnap, 14:00: SG BBM Bietigheim (német)–CSM Bucuresti (román)

A csoport állása: 1. Győr 4 p, 2. Odense 2 p, 3. Bietigheim 2 p, 4. Brest 2 p, 5. CSM 2 p, 6. DVSC 2 p, 7. Sävehof 0 p, 8. Buducnost 0 p

B csoport:

Vipers Kristiansand (norvég) – FTC-Rail Cargo Hungaria 37-26 (19-15)
Vipers:
 Lunde, Börjesson (kapusok), Abbingh 5, Arcos Poveda 2, Andersen 1, Hesselberg 1, Höve, Jonassen, Knedliková 8, Naes Andersen 5, Pharo, Roberts 7, Sercien-Ugolin 1, Schulze 1, Tchaptchet 1, Tomac, Vjahirjeva 5.
FTC: Böde-Bíró, Janurik (kapusok), Bordás, Bölk 4, Cvijics 3, Deszpotovics, Edwige, Kisfaludy 1, Klujber 3, Kovács A. 1, Kukely, Lekics 10, Malestein 3, Márton 1, Simon, Tomori.

CS Rapid Bucuresti (román)–MKS Zaglebie Lubin (lengyel) 26-25 (12-15)

Forrás: gyorietokc.hu / MKSZ / MTI

A Debrecen három góllal legyőzte a svéd bajnokot!