A KÍ Klaksvík kiejtette a svéd bajnokot is

A svéd bajnok kis túlzással ugyanúgy járt, mint a Ferencváros. Igaz a feröeri 0-0-ás döntetlen után a BK Häcken hazai pályán kapott három gólt a KÍ Klaksvíktől, de a svédek hármat lőttek is.

A vendégek Árni Frederiksberg találatával már a 13. percben megszerezték a vezetést a göteborgi Bravida Arénában

Tobias Sana a 24. percben egyenlített ki.

A második játékrész elején a tunéziai Amor Layouni már a vezetést is megszerezte a Häckennek, ám négy perccel később az Üllői úton is duplázó Freriksberg kiegyenlített (2-2).

A hosszabbításban a csereként beállt Momodou Sonka beadásából a ghánai Ibrahim Sadiq szerzett gólt, a vendége kapusa, a svéd Jonathan Johansson egy beadás után öklözött, miközben szabályosan levitte a földre az egy hazai játékost, a kapu elé visszatett labdát pedig Sadiq belsőzte a hálóba (3-2).

Végül a 109. percben egy vendégszöglet után a helyezkedő Peter Abrahamsson kezéről vágódott a kapu bal oldalába a labda (3-3).

A büntetőpárbajt magabiztosan kezdte Even Hovland, a norvég játékos a kapu bal oldalába helyezett, Fredriksberg ballal kilőtte a jobb alsó sarkot.

Layouni ballal a bal alsó sarokba helyezett, majd Jakup Andreasen szintén ballal bombázott a bal felsőbe.

Samuel Gustafson két lépésről helyezett a bal alsó sarokba, az őt követő dán Patrick da Silva ismét ballal bombázott a bal alsóba.

A negyedik körben a dán Mikkel Rygaard megtorpant, majd ballal csúnya a kapu fölé emelte a labdát, érkezett a norvég Sivert Gussiás, aki remekült eltáncolt a labda előtt, majd jobbal telibe találta a felső lécet.

Simon Sandberg a kapu jobb oldalába tartó lövését hatalmas bravúrral oldalra ütötte Jonathan Johansson, végül a norvég Vegard Forren bal lábbal lőtt a kapu közepébe (3-4).

A feröeri gárda nemcsak továbbjutott a BL-selejtezőben, hanem egyben megszerezte az Európa Liga csoportkörében szereplés jogát is.

És ha mindez még nem lenne elég, a Bajnok Ligája selejtező 3. fordulójában a KÍ Klaksvík a norvég bajnok Molde FK-t fogadja hazai pályán.

A norvégok a 2. fordulóban egy góllal kikaptak Helsinkiben, majd a szerda esti visszavágón a finn kapus Jesse Ölt öngólja után a 89. percben Ola Brynhildsen állította be a 2-0-ás végeredményt.

Húsz évvel ezelőtt az Európa Liga selejtezőjében a Molde kettős győzelemmel, 6-0-ás gólaránnyal ejtette ki a Klaksvíkot.