Connect with us

Kerítésen innen

Dr. Karsai Dániel: szedjük össze a tűzifára valót!

Megosztás

A Bliss Alapítványt választotta Karsai Dániel, a Magyar Hang Év Embere cím birtokosaként, őket támogatja a Magyar Hang szerkesztősége által felajánlott százezer forintos adománnyal.

Karsai Dániel: meg kell tennem a nyilatkozatot, amit reméltem, hogy nem kell
Megosztás

Bliss Alapítványt választotta Karsai Dániel, a Magyar Hang Év Embere cím birtokosaként, őket támogatja a Magyar Hang szerkesztősége által felajánlott százezer forintos adománnyal.

„…Én a Bliss Alapítványt támogatnám…”

„A Magyar Hang olvasói megtiszteltek azzal, hogy múlt év végén az Év Emberének választottak. Nagyon köszönöm! A címmel jár az a lehetőség, hogy a szerkesztőség által felajánlott 100ezer forint adomány sorsáról én dönthetek. Az adományhoz mindenki hozzájárulhat.

Én a Bliss Alapítványt támogatnám.

Ez egy olyan szervezet, mely súlyos fogyatékkal élő gyermekeknek segít. Én decemberben jártam náluk, hihetetlen kedvességgel felajánlották, hogy alternatív kommunikációs eszközök kipróbálásában segítenek, mint pl. szemmel mozgatható egér. Az ilyen eszközökre előbb-utóbb szükségem lehet.

Az Alapítvány őrmezői székhelyén járva – ami egy volt iskola – megdöbbenve láttam, hogy nem működik a fűtés, csak abban a szobában, ahol voltunk. Az Alapítvány munkatársai elmondták, hogy az elmúlt években egyre kevesebb pénzük van és ezért idén már csak így tudják kigazdálkodni a rezsit.

Szerintem tűrhetetlen, hogy fogyatékkal élő gyerekek, szüleik és az őket áldozatos munkával segítő szakemberek hosszú hónapokat fagyoskodva, nagykabátban töltenek.

Szerintem ezt ne hagyjuk!

Az adományokat a Magyar Hangot kiadó Alhambra-Press Bt. bankszámlájára lehet utalni.

11702036-20724120

A közleményben kérem tüntessék fel azt, hogy „Bliss Alapítvány”. Mindenkinek előre is nagyon köszönöm a segítséget, akár egy-két ezer forint is számít!” – írta karsai közösségi oldalán.

Az alapítványról….

A Bliss Alapítvány 1987. januárjában alakult ún. közérdekű kötelezettségvállalásként, azaz magánszemélyek és cégek adományaiból. Az ország egyik első civil szervezeteként szolgáltatásokat, képzést, oktatást ajánlott fel a gyógypedagógia és rehabilitáció egy addig ismeretlen területén. Nevét Charles Bliss-ről kapta, aki 1949-ben alkotta meg a róla elnevezett, grafikus, nonverbális kommunikációra alkalmas jelképrendszert, a Bliss-nyelvet (Blissymbolics). (…)

  • 1997. őszétől a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskola Szomatopedagógiai Tanszékén kötelező tantárgy lett az AAK, az év decemberében pedig a Bliss Alapítvány egy PHARE pályázat keretei között 14 ország részvételével útnak indította az azóta immár tíz eseményt megért, I. Regionális Kelet- és Közép Európai AAK konferenciát.
  • 2001-2002-ben a Fogyatékos Gyermekek és Tanulók Felzárkóztatásért Országos Közalapítvány Gyógypedagógiai Centrum pályázatának keretei között a Bliss Alapítvány kidolgozta az akkori képzési kötelezettséget kiváltó, országosan adaptálható AAK-centrum modelljét.
  • 2003. áprilisától folyamatosan gazdagodó együttműködés alakult ki az ELTE Informatikai Kar Neurális Információfeldolgozási Munkacsoportjával, amelynek eredményeképpen számos szoftver és adaptált eszköz született (pl. fejlesztő játékok, egérkiváltók, fejegér, táblagépre adaptált képkommunikációs rendszerek). (…)

Bátran kimondható, hogy a Bliss Alapítvány – amely a teljes földrajzi régióban elsőként honosította meg s a szolgáltatás-oktatás-kutatás egységbe forrasztásával magas színvonalra emelte az AAK-t –eddigi munkássága a magyar civil társadalom és a gyógypedagógia kiemelkedő sikertörténete, amely remélhetőleg sokáig emlékeztet majd az elkötelezett munkájára, az évtizedek során adományozók önzetlenségére és mindazokra a szülőkre és gyermekeikre, akik hittek az Alapítványban és társnak szegődtek a hosszú úton. (forrás)

Kapcsolódó

Szerző