Stollár Fanny két meccslabdát hárítva negyeddöntős

Stollár Fanny két meccslabdát hárítva negyeddöntőbe jutott a 250 ezer dollár összdíjazású, budapesti salakpályás női tenisztornán.

A találkozó esélyese az ötödik helyen kiemelt német ellenfél, Tatjana Maria volt (67. a világranglistán), aki közel 400 hellyel előzi meg Stollárt (440.) a WTA-rangsorban

Az első szettet ennek ellenére a hazai teniszező nyerte, de Maria a második játszmában 45 perces küzdelemben egyenlített.

A döntő felvonásban Stollár Fanny 2:1-nél és 6:5-nél is brékhátrányban volt, de végül kiharcolta a rövidítést, amelyben 4-6-nál két meccslabdát hárított, majd sorozatban megnyert négy ponttal fordított és 2 óra 20 perc alatt győzött.

A 24 éves magyarra a nyolc között Tóth Amarissa vagy az ukrán Katerina Baindl vár. Stollár legutóbb 2018-ban Taskentben játszott WTA-tornán negyeddöntőt.

Szintén szenthátrányból fordított Anna Karolina Schmiedlova, aki Tamara Korpatsch ellen nyert, a szlovák teniszező következő ellenfele Claire Liu lesz. Az amerikai lány a negyedik helyen kiemelt Julija Putyincevát győzte le. A hat évvel fiatalabb Liu Indian Wellsben 7:6(5), 6:3 arányban nyert Schmiedlova ellen.

A Nagy Adrienn, Tóth Amarissa duó számára az első forduló egyben a végállomást is jelentette. A szabadkártyával induló hazai kettős két szettben, 80 perc alatt kapott ki a szerdai nyolcaddöntőben cseh ellenfelétől.

Hungarian Open

2. forduló:

Diana Shnaider (orosz)  – Marija Timofejeva (orosz)
Kaja Juvan (szlovén, Q) – Astra Sharma (ausztrál, Q) 6:2, 4:6, 6:2
Nadia Podoroska (argentin, 9.) – Anna Siskova (cseh)
Bondár Anna – Jelina Avaneszjan (orosz, 6.)
Anna Karolina Schmiedlova (szlovák, 8.) – Tamara Korpatsch (német) 4:6, 6:2, 6:3
Claire Liu (amerikai) – Julija Putyinceva (kazah, 4.) 6:3, 7:6(8)
Stollár Fanny – Tatjana Maria (német, 5.) 6:3, 2:6, 7:6(6)
Katerina Baindl (ukrán) – Tóth Amarissa

Páros, nyolcaddöntő:
Miriam Kolodziejova, Jesika Maleckova (cseh)-Nagy Adrienn, Tóth Amarissa 6:4, 7:5