Mindhárom magyar csapat győzött a kosárlabda Európa Kupában

Szerdán mindhárom magyar csapat nyert a férfi kosárlabda Európa Kupában. Az Alba Fehérvár és a Falco KC idegenben, míg a Szolnoki Olaj hazai pályán győzött.

A már továbbjutott Alba Fehérvár magabiztos, 21 pontos győzelmet aratott a bolgár Rilszki Szportiszt vendégeként.

Dzunics Braniszlav vezetőedző együttese százszázalékos, 4/0-s mérleggel utazott el Bulgáriába egy tét nélküli mérkőzésre, ugyanis a Rilszkinek már nem volt esélye arra, hogy továbbjusson a 16 csapatos második csoportkörbe.

A fehérvári gárda október végén 84-80-ra verte hazai pályán a szamokoviakat, és bár a szerdai meccsen az első negyed után még egypontos hátrányban volt, a folytatásban kétséget sem hagyott a nyertes kiléte felől.
A mérkőzés legeredményesebb játékosa a fehérváriak amerikai hátvédje, Allerik Freeman volt 27 ponttal.

Férfi kosárlabda Európa Kupa, 5. forduló

F csoport:

Rilszki Szportiszt (bolgár)-Alba Fehérvár 83-104 (18-17, 24-34, 20-27, 21-26)
Rilszki: Harris 3, Marinov 13/3, Georgiev 6, Jenkins 11, Gugino 16/3. Csere: Hadzhirusev 5/3, Vasov 13/3, Bozov 2, Edwards 6, Marincheshki 8.
Alba: Cartwright 13, Freeman 27/12, Filipovity 10/3, Lóránt 20, Heath 12/3. Csere: Keller -, Boykins 15/9, Bullock 7/3, Tóth P -, Varga -.

Strahinja Milsevic 16 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplázott. Fotó: FIBA

Hazai pályán nyert a Szolnok

A Szolnoki Olaj hazai pályán 13 ponttal, 87-74-re nyert a hozzá hasonlóan már szintén továbbjutott olasz Sassari együttese ellen.

Dragan Alekszics vezetőedző együttese 3/1-es mérleggel várta a százszázalékos olaszokat, azaz már mindkét csapat bebiztosította helyét a 16 csapatos második csoportkörben.

Az Olaj októberben két és fél perccel a vége előtt még hét ponttal vezetett Szardínián, onnantól kezdve viszont csak a házigazdák dobtak kosarat, és 98-94-re nyertek.

Szerdán a félidőig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a magyar együttes azonban ezt követően ellépett és már nem is engedte visszazárkózni riválisát. A hazaiak legjobbja a 23 pontos Vojvoda Dávid volt.

Dragan Aleksic:Pozitívum, hogy minden negyedet megnyertünk egy jó olasz csapat ellen. Sikerünket főként a jó védekezésünknek köszönhetjük. Nagy élmény volt ez a mérkőzés, reméljük, sok ilyenben lesz még részünk.

Vincenzo Esposito: Az első félidőben kontrolláltuk a játékot, a folytatásban viszont szétesett a támadójátékunk, és túl sokat foglalkoztunk a játékvezetőkkel. Tudomásul kell venni, hogy a kosárlabdában csapatként kell játszani, és a védekezésben is jobban kell koncentrálnunk.

H csoport:

Szolnoki Olaj-Sassari (olasz) 87-74 (23-22, 16-15, 25-15, 23-22)
Szolnok: Vojvoda 23/9, Kovács 2, Benke 9, Milosevics 16, Tóth 8. Csere: Murphy 5, Rowsey 4, Airington 7, Andric 13, Csák -.
Sassari: Smith 16/3, Bamforth 15/3, Petteway 12/6, Polonara 5/3, Cooley 15. Csere: Thomas 7/3, Devecchi, Spissu, Diop 1, Gentile 2, Magro, Pierre 1.

Szombathelyi siker Leicesterben

A Szombathely 95-84-re nyert a már szintén kiesett angol Leicester Riders vendégeként.

Gasper Okorn vezetőedző együttese 1/3-as mérleggel utazott el a még nyeretlen angolokhoz, azaz már mindkét csapat számára eldőlt, hogy nem juthat tovább a 16 csapatos második csoportkörbe.

A Falco októberben éppen a Riders ellen szerezte meg egyetlen győzelmét, s Angliában nehezítette a magyar csapat dolgát, hogy a fehérorosz Aliakszandar Pustahvar brit vízuma nem érkezett meg, így ő nem léphetett pályára a szigetországban. A szerdai meccsen a hazaiak egészen a nagyszünetig magabiztosan vezettek, ezt követően azonban a magyar csapat átvette az irányítást, s magabiztos játékkal diadalmaskodott.

A legeredményesebb szombathelyi játékos Stefan Balmazovic volt 28 ponttal.

H csoport:

Leicester Riders (angol) – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 84-95 (31-27, 24-22, 13-22, 16-24)
Leicester: Holder 19/9, Washington 7/6, Anderson 6/6, Larsson 5, Douse 4. Csere:Martin 18, Burnett 13, Thomson 12/3.
Falco: Curry 20/6, Norfleet 11/3, Váradi 14/6, Balmazovics 28/18, Reddic 14. Csere: Tóth 6, Bíró 2, Kucsora -.