Wimbledon: Fucsovics és Gálfi is orosz játékos ellen folytatja

Gálfi Dalma és Fucsovics Márton is bejutott a harmadik fordulóba pénteken a wimbledoni teniszbajnokságon.

Gálfi Dalma a füves pályás Grand Slam-torna első körében 6:7, 6:2, 6:2-ra verte csütörtökön a 45. cseh Linda Noskovát

A londoni esőzések és az összetorlódott program miatt ezúttal nem jutott pihenőnap a balatonfüredi sportolónak, pénteken már a német Jule Niemeierrel szállt szembe. A dortmundi ellenfél tavaly a negyeddöntőig menetelt Wimbledonban, és állt a 61. helyen is, jelenleg viszont csak a 103. a WTA-rangsorban.

Eddigi egyetlen összecsapásukat a 23 éves Niemeier nyerte meg 2021-ben, egy kisebb prágai versenyen.

A második csata remekül indult Gálfi számára, 4:2-re elhúzott, ám innentől a német akarata érvényesült, aki sorozatban négy gémmel hozta a nyitószettet. A folytatásban a 24 éves magyar stabilizálta az adogatásait, ám amikor 3:3-nál egy rövidebb labda felé szaladt a hálóhoz, a bal lába megbicsaklott, és fájdalmas arccal a földön maradt.

Hosszas ápolás következett, tapaszok kerültek a fájó térdre, de folytatódott a meccs, és 5:4-nél a magyar teniszező fogadóként szettlabdát szalasztott el, ami 6:5-nél megismétlődött. A játszmát lezáró rövidítésben Niemeier 5-3-ra vezetett, de innentől már csak a bátran ütő Gálfi nyert pontot.

Az utolsó felvonás előtt még nagyobb kötés került a magyar játékos lábára, ám ez nem zavarta meg abban, hogy elvegye a német szerváját, majd 3:1-nél is brékelte őt, és nemsokára 5:1 állt az eredményjelzőn. Innen már nem volt visszaút a fejben elfáradó Niemeier számára, a találkozó 2 óra 25 percig tartott.

Gálfi következő ellenfele a 21. helyen kiemelt Jekatyerina Alekszandrova lesz. Az orosz teniszezőnő a második fordulóban az Open Era óta az első tripla tie-breakes mérkőzésen nyert az amerikai Madison Brengle ellen. Az első rövidítést az amerikai lány nyerte meg 7-4-re, a másodikat Alexandrova húzta be 7-5-re, míg a döntő szett tie-breaket az új szabályok szerint 10-re nyerte meg az orosz játékos.

A korábbi három tripla tie-breakes mérkőzést egyaránt a US Openen vívták a hölgyek

Az 1985-ös Flushing Meadow-i negyeddöntőben Steffi Graf 7:6(4), 6:7(4), 7:6(4) arányban nyert Pam Shriver ellen. 1991-ben a 3. fordulóban Gigi Fernandez’s 7:6(1), 6:7(3), 7:6(2) arányban nyert Leila Meskhi ellen. Végül 2021-ben az első körben a spanyol Rebeka Masarova’s 6:7(9), 7:6(2), 7:6(9) győzött a román Ana Bogdan ellen,

Gálfi Dalma és Alkeszandrova harmadik alkalommal játszik egymás ellen. 2015-ben Dijonban a magyar lány nyert 6:3, 6:0 arányban, míg két évvel később Kínában Alexandrova nyert 7:6(10), 6:4 arányban.

Fucsovics Márton a világranglista 67. helyezettje kétnapos meccset vívott a nyitókörben a 28. helyen kiemelt holland Tallon Griekspoorral, az esőzések miatt, és hasonlóan járt az amerikai Marcos Gironnal (65.) is. A találkozó csütörtökön estefelé kezdődött, sötétedés miatt félbeszakadt, és másnap 7:6 (7-2), 6:3, 4:6-os állásról folytatódott, azaz a 31 éves magyarnak már csak egy szett hiányzott a győzelemhez.

A nyíregyházi sportoló rögtön brékkel kezdett, és innentől már csak előnye megtartására törekedett, türelmesen irányítva a labdameneteket. A 29 éves kaliforniai nem jutott újabb bréklabdához, majd Fucsovics egy remek röptével lezárta a 3 óra 38 perces csatát.

A magyar játékos következő ellenfele a harmadik kiemelt Danyiil Medvegyev lesz. Az orosz játékos a második körben 6:3, 6:3, 7:6(5) arányban nyert a francia Adrian Mannarino ellen.

Fucsovics és Medvegyev ötödik alkalommal játszik egymás elleni, először 2016-ban Portorozsban egy Challenger torna negyeddöntőjében futottak össze. Az orosz teniszező 6:3, 6:2 arányban nyert. Szintén Medvegyev nyert Monacóban 2018-ban, Fucsovics salakon megnyerte az első játszmát, ám végül elbukta a mérkőzést.

2019-ben egy szófiai fedett pályás tonna fináléjában is Medvegyev nyert 6:4, 6:3 arányban.

Legutóbb azonban a 2020-as Roland Garros első fordulójában Fucsovics nyert 6:4, 7:6(3), 2:6, 6:1 arányban.

Fucsovics hatodszor főtáblás a füves pályás Grand Slam-tornán, eddigi legjobbja a 2021-es negyeddöntős szereplés volt.

Bondár és Babos is sikerrel vette a páros első fordulóját

Bondárék az első játszmában kétszer is el tudták venni a Makenna Jones, Sloane Stephens kettős adogatását. A második szett a magyar, belga duó brékjével indult, majd az amerikaiak 2-2-nél egyenlítettek, és mivel a folytatásban mindkét páros tudott két játékot nyerni fogadóként, rövidítés döntött a játszmáról, amelyben Bondár és Minnen kerekedett felül.

Babos és Flipkens a 10. helyen rangsorolt Asia Muhammad, Giuliana Olmos amerikai, mexikói kettős ellen kezdte meg szereplését, és rögtön az első lehetőséget meg is ragadta a brékelésre, előnyét pedig végigvitte a játszmán. A második felvonás elején mindkét duó elvette riválisa adogatását, majd ez a szett derekán még egyszer sikerült Baboséknak, így sikerrel vették a nyitókört.

Wimbledon

Női egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

Gálfi Dalma-Jule Niemeier (német) 4:6, 7:6(5), 6:1

Férfi egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

Fucsovics Márton-Marcos Giron (amerikai) 7:6(2), 6:3, 4:6, 6:4

Női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért):

Bondár Anna, Greet Minnen (magyar, belga)-Makenna Jones, Sloane Stephens (amerikai) 6:2, 7:6 (7-4)
Babos Tímea, Kirsten Flipkens (magyar, belga)-Asia Muhammad, Giuliana Olmos (amerikai, mexikói, 10.) 6:3, 6:4