Gálfi Dalma továbbjutott, Bondár Anna kiesett Wimbledonban

Gálfi Dalma három szettben legyőzte a cseh Linda Noskovát a wimbledoni teniszbajnokság első fordulójában, csütörtökön.

Gálfi 14 ászt szervált az 1 óra 56 perces mérkőzésen

A füves pályás Grand Slam-torna első körében a világranglista 126. helyezettje elveszítette az első játszmát, pedig a rövidítésben volt egy szett labdája. A folytatás sokkal jobban sikerült számára, ugyanis két 6:2-es játszmával fordítani tudott.

A magyar teniszező második alkalommal szerepel a főtáblán Wimbledonban, tavaly a második fordulóban búcsúzott.

Gálfi Dalma következő ellenfele a német Jule Niemeier lesz, aki a 16. helyen kiemelt cseh Karolina Muchovát búcsúztatta.

Bondár Anna három szettben kikapott a kanadai Bianca Andreescutól

Az amerikai nyílt bajnokság 2019-es győztese az első szettben sokat hibázott, de ellenfele ezeket még nem tudta kihasználni. A második felvonásban 2:3 után sorozatban négy játékot nyert Bondár, ezzel egyenlített, de a harmadik játszmát nagyon rosszul kezdte (0:4), és a folytatásban már nem volt esélye.