Késely Ajna és Hosszú Katinka is duplázott Franciaországban

Összesen öt aranyérmet nyertek a magyarok az úszó Mare Nostrum-sorozat második állomásán, a franciaországi Canet-en-Roussillonban.

Kedden Hosszú Katinka 200 vegyesen volt a leggyorsabb, így 2:08.57-es idejével 7 századdal maradt el a világ idei legjobbjától, amely szintén az ő nevéhez fűződik. Ezenkívül 200 gyorson még egy negyedik helyet is begyűjtött (1:58.64).

Késely Ajna 800 gyorson diadalmaskodott (8:24.25) méghozzá idei legjobbjával nyert, amivel rögtön a 2019-es világranglista hatodik helyére úszta magát.

Jakabos Zsuzsanna 200 vegyesen úszott döntőt, ahol 2:13.35-ös ideje a hatodik helyre volt elég.

A férfiaknál Telegdy Ádám volt az éremfelelős, aki lényegében rajt-cél győzelmet aratott 200 háton (1:58.44). 400 vegyesen Verrasztó Dávid hiányzott a mezőnyből, így ezúttal Gyurta Gergely képviselte a magyar színeket, aki harmadikként csapott célba (4:16.26), a győztes ezúttal is a japán Daiya Seto lett.

Fotó: @stephanekempinaire

Szerdán Hosszú Katinka 400 vegyesen folytatta remeklését

és szerzett újabb aranyérmet (4:33.77), miután majdnem négy másodperccel verte a második helyezett amerikai Cox-ot. Jakabos Zsuzsanna ugyanebben a döntőben nyolcadikként csapott célba (04:49.23).

Késely Ajna szintén újra robbantott, méghozzá izgalmas csatában 6 századdal előzte meg 400 gyorson argentin vetélytársát (04:06.55) és szerzett ezzel újabb aranyérmet Canet-ban. (Hosszú Katinka délelőtt harmadik idővel jutott be a délutáni fináléba ebben a számban, de végül ott nem állt rajthoz)

200 pillangón három magyar lány is a legjobb nyolc közé jutott, végül Jakabos Zsuzsanna ünnepelhetett, aki a dobogó harmadik fokára állt fel (02:09.27), még Hosszú Katinka 02:09.54-gyel az ötödik helyen végzett, az idei junior EB-re és VB-re készülő Berecz Blanka pedig nyolcadikként csapott célba fő számában a felnőttek között (02:10.76).

Sztankovics Anna az 50 mell fináléjában szerzett egy nyolcadik helyet (32.48), a délelőtti úszásával (31.80) viszont akár az 5. helyre is odaérhetett volna.

Gyurta Gergely volt a fiúk közül ma az egyedüli éremszerző, aki 800 gyorson gyűjtött be egy bronzot és állhatott fel így a dobogóra (07:59.82).

Telegdy Ádám a keddi 200 hát aranya után, 100 háton egy negyedik helyet gyűjtött be (55.11), még Balog Gábor ennek a számnak a B döntőjében lett ötödik (57.15).