Connect with us

Kerítésen innen

Novák Katalin Brüsszelben – Van-e még valaki, aki hisz a kishölgynek

Megosztás

Most éppen Brüsszelben haknizik Novák Katalin köztársasági elnök, aki „stand-up” rohamával szinte az egész világot megnevetteti. A kishölgynek annyi a fellépése, hogy azt még Somogyi András, a humor belföldi utazónagykövete is megirigyelhetné. Persze Somogyi útjait nem az állam, azaz mi, szervezi és finanszírozza.

Novák Katalin,
Megosztás

Most éppen Brüsszelben haknizik Novák Katalin köztársasági elnök, aki „stand-up” rohamával szinte az egész világot megnevetteti. A kishölgynek annyi a fellépése, hogy azt még Somogyi András, a humor belföldi utazónagykövete is megirigyelhetné. Persze Somogyi útjait nem az állam, azaz mi, szervezi és finanszírozza.

Még jó, hogy nem tankkal ment

A néhány napja még tankban pózoló Novák Katalin, miután megszemlélte a Magyaroroszágon zajló, minden idők legnagyobb NATO hadgyakorlatát, alighanem a friss élmények hatása alatt érkezett meg a szövetség brüsszeli központjába.

Novák köztársasági elnökasszony Lynx-stílusban nyomja - Reméljük nem lesz kötelező, vagy erősen ajánlott viselet....

fotó: instagram

A biztonság kulcsfontosságú Magyarország és a magyar emberek számára, NATO-tagsága a biztonságot szavatol úgy az országnak, mint a szélesebb régiónak (…) nem lehet olyan kapcsolat Magyarország és Oroszország között, amely alá tudná ásni a szövetségesekkel ápolt kapcsolatokat és a kötelezettségvállalások teljesítését úgy a NATO, mint az Európai Unió kereteiben.

A felütésen, majd azon, amit egy újságírói kérdésre válaszolt Svédország NATO-csatlakozásával kapcsolatban:

az ország tagsága hozzájárulna a NATO megerősítéséhez, ezzel pedig a közös biztonsághoz.

-hallatán alighanem csak a jólneveltség tartotta vissza Stoltenberg NATO-főtitkárt attól, hogy keserűen felnevessen, hiszen ez az a szervezet, ahonnan már évek óta az szivárog, hogy Magyaroroszág nem más, mint Putyin trójai lova, úgyhogy állítólag egyes tanácskozásokra óvatosságból már meg sem hívják.

Van amikor…

A nap programjába még belefért egy angol nyelvű beszéd a belga Királyi Egmont Intézet és a brüsszeli Liszt Intézet közös rendezvényén, amely demográfiai kérdésekkel  foglalkozott: a magyar állam arra törekszik, hogy a családoknak választási szabadsága legyen. Fontos próbatétel a termékenységi szakadék:

„Ez azt jelenti, hogy az emberek több gyermeket szeretnének, mint ahányan ténylegesen megszületnek, ezért mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy csökkentsük ezt a szakadékot és a pároknak annyi gyermeke születhessen, amennyit csak akarnak, akkor, amikor akarják”

-mondta. Következő programja az összmagyar EU-s parlamenti képviselő csoporttal folytatott beszélgetés lett volna, ez azonban féloldalasra sikeredett, mivel csak a kormánypártok képviselői és Ujhelyi István mára már független képviselő vett részt. Itt arról beszélt a köztársasági elnök:

 Minden magyar európai parlamenti képviselőt meg kíván szólítani, mert – mint kiemelte – vannak olyan ügyek, melyekben fontos a nemzeti egység, és vannak olyan helyzetek, amikor érdemes félretenni a jogos pártpolitikai nézeteltéréseket vagy a szemléletbeli különbséget is, annak érdekében, hogy „képesek legyünk összefogni azokért az érdekekért, amelyeket rajtunk kívül senki más nem fog képviselni Európában”.

Elszalasztott lehetőségnek nevezte azt, amikor – szavai szerint – egy kinyújtott kézre nincs a másik oldalon olyan, aki azt megfogja. Utalva ezzel a találkozóra. Az utazás fő célja nem titkolta a brüsszeli pénzek hazahozatalának meggyorsítása.

Kíváncsian várjuk akár a valós, akár a csak kommunikált sikereket, amelyekhez Navracsics miniszter színrelépése óta már amúgy is hozzászoktunk.

Kapcsolódó

 

Szerző