Connect with us

Voks 2024

CÖF-tacepao: „megvették őket kilóra” – Nem beismerés, hanem vád….

Megosztás

A CÖF-plakáton Fekete-Győr András, a Momentum volt vezetője, Gyurcsány Ferenc DK-elnök, Karácsony Gergely főpolgármester áll és felfért még melléjük Márki-Zay Péter is. Úgy tűnik, Magyar Péter megjelenésekor már készen lehettek a tacepaok….

A CÖF berágott: Ragadvány Úr! A politikai pályán az Ön meccsét lefújták
Megosztás

Megjelentek az önkormányzati választásokra időzítve Budapesten a CÖF új propagandaplakátjai, amelyen ellenzéki politikusok láthatók a „megvették őket kilóra” szöveggel, amit rinocéroszbőrrel az orcán „tájékoztató kampánynak” kereszteltek. A milliárdos tételt feltehetően ezúttal is „kis emberek adományaiból” finanszírozzák.(?)

Hiszi és a Piszi esete….

Előre bejelentették, hogy elindul a kampány, de ha valaki nem értesült erről, azok számára eligazítást nyújt a plakát alján szereplő felirat, amely szerint a hirdetéseket a Kövess Minket Kft. adja ki, márpedig ez a CÖF cége.

(A tisztánlátás kedvéért: a Kövess minket 2022. Kft. tulajdonosa jogi személyként a CÖF-CÖKA. Ez a 2021-ben létrehozott céghez köthető az ellenzéket vádló  „Háborúpártiak”-plakátkampány, amelynek listaáron egymilliárd forint volt az értéke. A cégnek az első évében 121 millió forint vesztesége volt, majd azt követően 177 millió mínusz volt az adózott eredménye.)

Magyar Péter „későn futott”?

A plakáton Fekete-Győr András, a Momentum volt vezetője, Gyurcsány Ferenc DK-elnök, Karácsony Gergely főpolgármester áll és felfért még melléjük Márki-Zay Péter is. Úgy tűnik, Magyar Péter megjelenésekor már készen lehettek a tacepaok….

Mindannyiukra graffitiszerűen van felpingálva egy dollárjel, mint egy “dollárbaloldalt” jelző billog. Pontosan úgy, ahogyan az a Dead Kennedys punkegyüttesről készült ikonikus, 1980–as fotón is látható.

fotó: hvg.hu

Mit ad Isten….

Az ellenzéki figurák alatt a Megvették őket kilóra felirat olvasható, ami történetesen éppen az a megállapítás, amit Orbán Viktor egy nappal korábban a Múzeumkertben elmondott beszédében tett a baloldalra utalva. Orbán Viktor március 15-én már azokról beszélt, akik

„30 brüsszeli ezüstért eszement genderaktivisták kezére adnák a gyerekeinket”.

CÖF-CÖKA

A CÖF azért megkerülhetetlen, mert ez a szervezet hajtotta végre az első kiszervezett kampányokat 2010 után. Ennek az teremtett jogi alapot, hogy a Fidesz-KDNP-s kétharmad úgy alakította a kampányfinanszírozás szabályait, hogy nem rendelkezett az alapítványok, illetve közhasznú társaságok szerepéről, ezzel pedig megnyílt az út afelé, hogy a kampány bizonyos elemeit – például az ellenzék lejáratását célzó plakáterdőket – a kormány hatalomgyára kiszervezze. Beszédes, hogy a 2014-es választás előtti, „bohócos” kampány költségét a Magyar Narancs „még csak” 250 millió forintra becsülte, mára ennek az összegnek csaknem a tízszereséről nem tudjuk megmondani, honnan származik pontosan. Még a CÖF esetében sem. Ennek az az oka, hogy a Békemenetet is szervező CÖF mögött álló Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) bíróságon leadott beszámolóiban egyetlen rubrikát kell kitölteni arról, hogy mennyi adomány érkezett a szervezethez az adott évben.

Magyarul: azért láthatatlanok ezek a működési források, mert a beszámolókban nincs információ az esetenként több száz milliós adományok eredetéről.

fotó: MTI

A CÖF bevételei három forrásból származtak eddig:

  • rejtett, de főleg magánszemélyektől érkező adományokból,
  • állami cégektől (például az MVM-től és a Szerencsejáték Zrt.-től),
  • a Fidesz alapítványától, a kötcsei találkozót is szervező Polgári Magyarországért Alapítványtól (SZPMA).

Ám hiába a korábban kiderített több száz milliós közpénz, a CÖF-höz érkező támogatások között a magánadományok vannak többségben, illetve kisebb részben az olyan támogatások, amelyek „feladója” nincs megjelölve. A 2010-es évek kezdete óta a bíróságon leadott éves beszámolók alapján

több mint kétmilliárd forint ilyen, be nem azonosított hátterű pénz érkezett a CÖF-höz – döntő részben magánszemélyektől.

Egy közel 770 milliós tételt viszont felcímkéztek, ez nagyobbrészt (508 millió forint) az állami MVM-től jött, a maradék több mint közel 250 millió pedig nagyrészt a Fidesz pártalapítványától. Ez azért is érdekes, mert a CÖF–CÖKA elenyésző mértékben részesül

az állampolgárok 1 százalékos adófelajánlásaiból, az idén például csak 1,7 millió forintot gyűjtött így, miközben a Partizán 191 millió, a Társaság a Szabadságjogokért 37 millió forinthoz jutott ebből a forrásból – vagyis a civil szervezetek támogatásának leginkább bevett formája nem sok sikert tartogatott a kormánypárti alapítványnak. (forrás)

Szerző