Connect with us

Bulvár

Halálos ágyban-dohányzás?

Megosztás

Halálos áldozata lett az ágyban dohányzásnak Kiskunlacházán.

Megosztás

A tegnapi napon írtunk arról, hogy az emberek olykor mennyire felelőtlenül viselkednek ezekkel olykor még testi épségüket is fenyegetve. Ugyan aznap estéjén tragikus megerősítés érkezett a cikkben leírtakhoz. Halálos áldozata lett az ágyban dohányzásnak.

Ágyban dohányzás?

Kedden, kora este érkezett a jelzés a katasztrófavédelemhez, amely szerint Kiskunlacházán tűz keletkezett egy családi házban, és egy ember az égő épületben tartózkodik. A ráckevei önkormányzati tűzoltók vonultak a Dózsa György úton lévő száz négyzetméteres ingatlanhoz. Az épület húsz négyzetméteres hálószobájában csaptak fel a lángok, az ott lévő ágy és környezete égett. A tűzoltók kihozták az épületben rekedt embert, de az életét már nem lehetett megmenteni. Az egységek a tüzet percek alatt eloltották.

Nem zárható ki, hogy ágyban dohányzás vezetett a tűzhöz, azonban a pontos keletkezési körülményeket tűzvizsgálati eljárás keretében tisztázzák majd.

Az év első négy hónapjában a tűzzel érintett otthonoknak csak a töredékében volt füstérzékelő, pedig ezek a készülékek a tűz keletkezésekor azonnal jeleznek, amikor még van idő cselekedni-írta honlapján a katasztrófavédelem.

Nem árt tudni

A füstérzékelő már a tűz korai szakaszát érzékeli, ha kisebb vagy nagyobb mértékű füst keletkezik. Használhatunk elektromos füstérzékelőt vagy vezeték nélküli, elemmel működő berendezést. A kettő közül a vezetékes változatot tartják megbízhatóbbnak, ám ne feledjük, hogy a szakszerű beszerelés drágább. Az elemes érzékelőknél pedig ügyeljünk az elemek cseréjére és az ellenőrzésre. Az elem merülését rendszerint hang és LED-világítás jelzi. Mindkét típusnál legalább tízévente javasolt a csere. (Primanet blog)

Szerző