Connect with us

Bulvár

Ilyen nincs és mégis van – A „Halál Völgyét” is szétverték rendkívüli esők

Megosztás

Az emberek zöme itt Közép -Európában  még minding hajlandó félvállról venni az éghajlati katasztrófa, így többek között rendkívüli esők, kánikulák jeleit.

eső
Megosztás

Az emberek zöme itt Közép -Európában  még minding hajlandó félvállról venni az éghajlati katasztrófa, így többek között rendkívüli esők, kánikulák jeleit. Most viszont újabb erős jelzést küldött a természet: akár három hónapig is zárva maradhat a világ legszárazabb és legforróbb térsége, a Nevada és Kalifornia állambeli Death Valley (Halál Völgy) Nemzeti Park a látogatók előtt az augusztusi rendkívüli eső okozta károk miatt.

Árvíz szerű esőzés a sivatagban

Augusztus 20-án a Death Valley (Halál-völgy) területére a Hilary trópusi vihar mintegy 60 milliméter esőt hozott, ami megegyezik az évi átlagos csapadékmennyiséggel.
A sajtónak nyilatkozó nemzeti parki illetékesek szerint az eső drámai nyomokat hagyott a térségen. Matthew Lamar, járőr elmondta, hogy a 60 milliméter eső nem tűnhet soknak, de ebben a térségben súlyos károkat okoz, mert nem tud elszivárogni.
Az eső új vízmosásokat alakított ki, súlyos sziklákat mozdított el helyükről és számos helyen alámosta vagy elmosta az utakat.

Mindennek vége?

A kiterjedt, csaknem 14 ezer négyzetkilométer területű nemzeti parkban található 2250 kilométer hosszúságú úthálózat mintegy kétharmadát érintette az ítéletidő, ide értve a parkon áthaladó főutat is. A helyreállítás 6 millió dollárba (mintegy 2 milliárd forintba) kerülhet – közölte a kaliforniai állami közlekedési hivatal.
A nemzeti park korábban azt közölte, hogy a turisták által leginkább látogatott látványosságok, mint a Scotty’s Castle spanyol stílusú sivatagi villaépület nem károsodott, és a világon már csak itt élő ikrázó fogaspontyok állománya is megmaradt. Az alig 4 centiméter hosszúságú halak a Death Valley tengerszint alatt fekvő tavaiban élnek.
A Death Valley-hez fűződik a Földön valaha mért legmagasabb hőmérséklet, az 1914-ben feljegyzett 57 Celsius-fok.

Ha mindehhez hozzá tesszük az Európát és ezen belül hazánkat is, ma még súlytó rendkívülinek nevezett, nyári kánikulát érdemes mindenkinek elgondolkodni azon mennyire szabad félvállról venni a klímakatasztrófát ami ma már  nem jövő- hanem nagyon is  jelenidő.

Ezeket olvasta már?

Szerző