Connect with us

Bulvár

Botrány! – Ez is csak Magyarországon történhet meg

várólista
Megosztás

Újabb botrány az egészségügyben: Dr. Duray Gergő, az orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézet vezetője magánklinikát nyitott a napokban, nem messze az orosházi kórháztól – írja a 24.hu.

Ez is neki fütyül, az is neki fütyül

Mint arról a lap beszámol, a belgyógyász, diabetológus 2013 óta vezeti az orosházi intézményt, most pedig – egy állami kórház vezetőjeként – a magánegészségügybe is belekóstol. A napokban megnyitott OrosKlinik Egészségközpont bő egy kilométerre található a városi kórháztól, a magánklinika orvosainak egy része pedig az állami kórház vagy az abban működő szakrendelő orvosa is. Az Optenben fellelhető céginformáció szerint az OrosKlinik Kft.-t az idén májusban jegyezték be, a kft. alapításhoz szükséges minimális tőkével, 3 millió forinttal. A klinika ügyvezetője dr. Duray Gábor Lászlóné házi gyermekorvos, Duray Gergő édesanyja. A doktornő egy bt.-t is üzemeltet a praxisához, amelyben kórházigazgató fia szintén tulajdonos.

Egy botrány anatómiája

botrány,

pixabay

A lap által megkérdezett, névtelenséget kérő szakértő szerint az, hogy ma Magyarországon egy kórházigazgató magánklinikát alapít és tulajdonol, etikai kérdéseket ugyan felvet, de nem ütközik jogszabályba. Az viszont kérdéses, hogy a magánklinikáján rendelhet-e, mint ahogy az is, hogy az általa igazgatott kórházból orvosokat vehet-e fel. Minden jel szerint azonban az utóbbi is szabályszerű, ugyanis az OrosKlinik orvosainak egy része az orosházi Dr. László Elek Kórház és Rendelőintézetben is dolgozik.

A szakértő szerint az, hogy a kórház és rendelőintézet orvosai a magánklinikán is rendeljenek, engedélyköteles, az engedélyt pedig maga az intézményvezető, Duray Gergő adhatja meg.

A szakértő szerint az nem ütközik jogszabályba, ha egy orvos a közellátás keretei között megvizsgálja a betegét, majd – akár a gyorsabb ellátás ígéretével kecsegtetve – felajánlja neki a saját magánrendelésének a lehetőségét.
Visszafelé viszont ez már nem szabályszerű, azaz a magánrendeléséről nem vihetné át és gyógyíthatná tovább a betegét az állami ellátásban.

Soron kívüli vizsgálatot rendelt el az OKFŐ

A 24.hu-nak küldött válaszukból kiderült, hogy az orosházi kórház vezetőjének klinikanyitásáról az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) sem tudott. Az OKFŐ a lap azt firtató kérdésére, jogszerű, illetve engedélyhez kötött-e az, ha egy kórházigazgató magánklinikát nyit, azt írta, az érintett intézményvezetőtől erről nem érkezett bejelentés sem a fenntartó, sem a vármegyei irányító intézmény felé.

Hangsúlyozzák azonban, hogy amint az Országos Kórházi Főigazgatóság tudomást szerzett a kórház vezetőjének tulajdonosi érintettségéről, az eset kapcsán – etikai és jogi szempontokat egyaránt figyelembe véve – soron kívüli vizsgálatot rendelt el.

Mindeközben az orosházi kórház és rendelő honlapjáról az derül ki, hogy az intézmény számos orvost keres: szemészt, sebészt, neurológust, sürgősségi orvost, aneszteziológust, belgyógyászt, kardiológust és radiológust, de az álláshirdetések között van boncmester segédi és felnőtt szakápolói is- fejeződik be a Blikk cikkszemléje.

Botrány: Országos várólista itt!

Kapcsolódó

 

Szerző