Bulvár
Zalatnay Sarolta-sasszé: most éppen David Pressman amerikai nagykövetnél vendégeskedett
„Az amerikai zenészlegenda, Béla Fleck, aki Bartók Béla magyar zeneszerzőről kapta nevét, a héten Budapestre hozta bendzsóját. Nagyszerű volt őt és zenekarát napjaink magyar zenei ikonjaival összehozni.”–posztolta David Pressman amerikai nagykövet közösségi oldalán. A meghívottak között volt Zalatnay Sarolta is, aki „ikonnak” ikon, de….
Az úgy volt….
Zalatnay Sarolta -a mi Cinink- 2021-ben aláírta a Fidesz–KDNP Stop Gyurcsány!, Stop Karácsony! petícióját – amiről Aradszki András érdi országgyűlési képviselő számolt be a Facebook-oldalán. Az énekesnő a Blikk kérdésére akkor elmondta:
„Mindig is hirdettem, hogy nem foglalkozom politikával. Ebben az esetben sem álltam politikai akció mögé, a tetszésemet és a nemtetszésemet fejeztem ki. Itt most az utóbbit, mert elegem van a gyűlölködésből. A véleményemet továbbra is elmondom, akinek ez nem tetszik, az mehet isten hírével. Szerencsére sokkal több a szeretet, mint a negatívum az irányomba a rajongóim részéről.”
Zalatnay korábban 10 millió forintos állami támogatást kapott az Emberi Erőforrások Minisztériumától egy életmű-koncertkörútra. Ezzel kapcsolatban azt mondta:
„Nagyon elszomorít, ahogy egyesek erre a hírre reagáltak. Nem kaptam semmiféle előnyt azért, mert aláírtam a petíciót. Szép is lenne, ha 10 milliót érne az aláírásom! A pénzt nem a zsebembe adják, a turné minden egyes elemével el kell számolni.”
A kormány akkoriben Őszi Hacacáré néven országos rendezvénysorozatot jelentett be, amellyel az összetartozást és a bajba jutott zeneipart kívánják megsegíteni. Hamar kiderült, hogy a rendezvényeket főként fideszes vagy független vezetésű településeken tartják, ahol a helyi politikusok reklámtáblának használják a fellépő zenészeket. A Magyar Turisztikai Ügynökség nem volt hajlandó elárulni, hogy mennyi pénzből és kik bonyolítják le a közpénzből szervezett állami road show-t,
zeneipari szereplők szerint egy Raktárkoncert 2.0-ról van szó.
Az alkalom, amiért Zalatnayt meghívták
Szerző
További cikkek olvasása a szerzőtől, a nevére kattintva.
Friss
- Ujhelyi István: Lánczi Tamás elsőként listázná az ellenzéki Orbánt
- Demokrácia magyar módra, avagy az önkény tombolása
- Orbán Viktor: összehívtam a Védelmi Tanácsot
- Tarjányi Péter: nem világháború még, de annak előszobájába léptünk
- Bekövetkezett! – Amerika B-2-es csodagépei szétbombázták az iráni atomprogram hegymélyébe rejtett központjait
- Sulyok Tamás pennája működésben: aláírta a törvényt, amely kettős állampolgároktól veheti el a magyar állampolgárságot
- Heti horoszkóp – Fókuszban a szerelem-munka-egészség témakörök
- Súlyos zavar a balatoni fővonalon, jelentős vonatkésések várhatók – A mai nap a nyári szünet első napja és még csak 18:41 van
- Kultúrtöredékek – Óriási fehér virágokat ringató bakaszivarfa alatt sétálunk
- Izrael szerint a háború elhozta külföldi sajtó „médiaanarchiáját” -Ennek most végetvetnek