Connect with us

Kerítésen innen

Szia, Uram! Kérsz a jézuskától két milliárdos forgalmú céget? Mit ad Isten, Lázár kért…..

Megosztás

A Fidesz, a KDN (?) és az MSZP képviselői egyfajta „nagykoalícióban” megszavazták kedden azt a salátatörvényt, ami alapján az állam ingyen odaadja a Lázár János által vezetett Jövő Nemzedék Földje Alapítványnak az évi 20-30 milliárdos árbevételű ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt-t és a Concordia Közraktár Zrt-t

Jani házhoz megy szappanopera választási különkiadása
Megosztás

A Fidesz, a KDN (?) és az MSZP képviselői egyfajta „nagykoalícióban” megszavazták kedden azt a salátatörvényt, ami alapján az állam ingyen odaadja a Lázár János által vezetett Jövő Nemzedék Földje Alapítványnak az évi 20-30 milliárdos árbevételű ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt-t és a Concordia Közraktár Zrt-t – írja a 444.hu.

Tele van a puttony! És az Öné…?

Az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. az elmúlt években több tíz milliárd Ft agrártámogatást, míg a Concordia 1,5 milliárdos árbevételű, több mint 100 főt foglalkoztat és országszerte vannak közraktárai – írta a K-Monitor hozzátéve:

„Sem a javaslat „társadalmi egyeztetésén”, sem a törvény benyújtásakor, sem annak vitáiban egyetlen épkézláb érv nem hangzott el azzal kapcsolatban, hogy miért kell privatizálni a nyereséges, fontos közfeladatot ellátó céget. Most már kimondható, a több tízmilliárdos állami vagyont úgy privatizálják, hogy erre semmilyen indoklást nem adtak.”

Hogy tuti legyen a dolog

Lázár János zemélyesen is megszavazta, hogy az alapítványához kerüljenek a milliárdos cégek.

Emlékeztetőül…

Lázár alapítványa korábban már megkapta a Mezőhegyesi Ménesbirtok és Tangazdaság legelőit, erdeit, szántóit és a ménesbirtok 100 százalékos részvénycsomagját. Lázár János a novemberi meghallgatásán az állami fehérjefeldolgozó megszerzéséről azt mondta, hosszú távon az állam eladási szándékától az menti meg ezeket a cégeket azzal, hogy közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványokba kerülnek.

„Érdemes megnézni, hogy ha egy közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítvány nem veszi ki a cégből minden évben a profitot – másfél milliárd forintról beszélünk, nem kevés pénzről -, akkor azt hogyan lehet működtetni és hogyan lehet használni.

Úgy ítélem meg, hogy a kormány ezt jó konstrukciónak tartotta, ezért az ATEV részvényeket és az ATEV felügyeletét az alapítványunkra akarja bízni.

Nyilvánvalóan közfeladatot fog hozzárendelni, tehát nem arról lesz szó, hogy nálunk egy csomó pénz lesz, és azon ülünk vagy hülyeségekre költjük; meg van szabva, hogy az alapítvány milyen közfeladatot finanszírozhat és kell finanszíroznia ennek a cégnek a működtetésével. A mi alapítványunk egy agrárprofilú alapítvány, amely az agrárpiacon terjeszkedni szándékozik, a cégeink fölvásárlásokat is terveznek, és azt szeretném, ha a magyar agrárium egy bizonyos része, akár a korábban államhoz köthető része a magyar agráriumhoz kapcsolódó közfeladatok finanszírozásába tartósan beférne”.

Szerző