Connect with us

Kerítésen innen

Az „egymillió határon túli magyar csápol Orbánnak” hazugsága

Megosztás

„Ez az egész fesztivál a magyar köztudatban – minden politikai oldalon – teljesen tévesen rögzült. Ez nem valamiféle „nacionalista seregszemle” vagy „összmagyar ünnep”, hanem egészen pontosan egy fesztivál, zenékkel, sörökkel, lángossal, aki szereti, vehet magának kürtöskalácsot és székely köményes pálinkát is – írta Szele Tamás a tusnádfüdői „4 napról” a huppa.hu-n megjelent cikkében.

Megosztás

„Ez az egész fesztivál a magyar köztudatban – minden politikai oldalon – teljesen tévesen rögzült. Ez nem valamiféle „nacionalista seregszemle” vagy „összmagyar ünnep”, hanem egészen pontosan egy fesztivál, zenékkel, sörökkel, lángossal, aki szereti, vehet magának kürtöskalácsot és székely köményes pálinkát is – írta Szele Tamás a tusnádfüdői „4 napról” a huppa.hu-n megjelent cikkében. Írásunk második részében szemezgetünk mások véleményéből is.

A jó öreg kordon….

Mielőtt készpénznek venné az M1 és a HírTV remekül beállított képeit a szombati Orbán-fellépésről érdemes végiggondolni:

„Tusványos-veterán kollégáink szerint idén jóval több a kordon a nagyszínpad körül, mint korábban. Közvetlenül a színpad előtt egy kisebb karámot jelöltek ki, itt székeket is kapnak a hallgatók, azt veszi körül egy kicsit nagyobb karám, ahova szintén csak a meghívott vendégek jöhetnek be (innen közvetíthet a sajtó is), majd végül a tér maradék részén állhat a többi érdeklődő.”

olvasható a Telex munkatársának beszámolójában.

„Tehát a közönség körülbelül 800-1200 emberből állhat, ezeknek a nagyobbik része is vagy követségi alkalmazott, vagy annak családtagja, ángya, nénje, körösztanyja térgye kalácsa, vagy sajtómunkás, vagy biztonsági ember, vagy – politikus. De mindegy is, hiába beszélek én, aki milliósnak akarja látni ezt a babazsúrt, annak is fogja.”

-vonta le a fentiekből következtetését Szele hozzátéve:

„a végén valóban elhangzik egy Orbán-beszéd, meg közben is tartanak mindenféle politikai fórumokat, de ezeknek a látogatottsága összesen nem éri el például a Quimby-koncert közönségének a felét sem. Na jó, a Quimby legalább ad is valamit azért a pénzért, például a Tébolyda című örökbecsűt, ami talán a legjobban összegzi a ma elhangzott alapvetés lényegét. Tehát szó nincs arról, hogy „egymillió határon túli magyar csápol Orbánnak”, már csak azért sem, mert akárhogyan is filmezze a Hír TV vagy az M1 (Leni Riefenstahl óta a kamera számára nincs lehetetlen), ezekre a beszédekre már jó ideje csak meghívóval, regisztrációval lehet bejutni.”

A fentiek fényében Péterfy Bori választása….

Évről évre „Tusványoskor” téma, hogy kell-e egyáltalán és ha igen, akkor melyik zenészt kell bojkottálni, mert elment a dzsemborira -fesztiválra-  zenélni. Célpont volt ezért Lovasi András, a Quimby, most pedig Péterfy Bori. Vérmérséklettől függetlenül fogalmazódnak meg a vélemények a közösségi oldalakon az ügyben.

„Ha engem Valaki meghív egy buliba, amiről pontosan tudom, hogy a bulin teli torokból szapulják, alázzák, kiröhögik a Többieket és két korsó sör legurítása között azon brainstormingolnak, milyen furfanggal lehetne még nyomorultabbá és kiszolgáltatottabbá tenni őket, hogy a legközelebbi bulin még nagyobbakat lehessen szapulni, alázni és kiröhögni a Többieket, még akkor is nemet mondok a Valakinek, ha történetesen a bulin lesznek olyanok is, akikkel amúgy nagyokat szoktunk csocsózni. Valóban, vannak olyan helyzetek, amikor nem lehet nemet mondani: nemet kell(!) mondani. Legalábbis a gerinces fajhoz tartozók így szokták…”

írta Szigeti Ildikó pszichológus-író.

„…sosem vesznek-e autópályamatricát…”?

„Azoknak tehát, akik zenészek elleni bojkottra szólítanak fel, mert a zenész zenélni mer, nem ártana átgondolniuk néhány egyszerű kérdést. Mondjuk azt, hogy ők, a nagy bojkottkedvűek,

  • sosem vesznek-e autópályamatricát. Bizony-bizony, az is Mészáros Lőrincé. Az autópálya. Bojkottálják tehát azt is?
  • Egyetemre sem mennek inkább, nem engedik oda gyereküket, unokájukat? Azokat is bekebelezte a Párt.
  • Fesztiválokra, falu- és városi napokra sem mennek soha? Bizony ám: az azokra szánt közforintokról is pártpotentátok döntenek.

Folytathatnám sokáig a példákat.

A lényeg: nem Péterfy Borit tette zsebre a Fidesz, hanem az ország szinte teljes infrastruktúráját, legyen szó távközlésről, energiáról, vagy éppen zenei infrastruktúráról. Még a hangosítás is az övék, az őrző-védő tagbaszakadtakról nem is beszélve. Nem csak Tusványoson. Széles e hazában.”

-osztotta meg olvasatát közösségi oldalán Stumpf András újságíró.

Bruck András író tusványosi dilemmája

„Függetlenül attól, hogy előadóművészként, politikusként, újságíróként ki mit tart saját önkéntes, tehát nem a hatalom által előírt részvételéről a Fidesz tusványosi nagygyűlésén, és hogy azt melyikük mivel indokolja, jelenlétük az orbáni autokráciában való fokozatos feloldódás, az abba való belenyugvás egy újabb állomása, és egész biztosan nem az ellenállást erősíti.”

Péterfy Bori szerint….

Péterfy Bori a Telexnek azt mondta,

„minden évben tök jó zenekarok is jönnek ide, szerintem teljesen elkülönül ez a két dolog”.

Szerinte nehéz ezekkel a kritikákkal mit kezdeni, hiszen a másik opció az lenne, hogy

„elmegyek mindenhonnan, és akkor új életet kezdek Amerikában, és senki nem borul ki akkor semmin”.

De, mint fogalmaz, ők koncertezni jönnek ide, hiszen imádnak Erdélyben koncertezni, de ritkán tudnak, mert, ahogy fogalmazott:

„mi teljesen más értékrendet képviselünk, ezért már a legtöbb helyre nem hívnak meg minket”.

Péterfy azt mondta, ők is meglepődtek, hogy meghívták őket.

„Pontosan tudtuk, hogy ezért fikázást fogunk majd kapni, ahogy évek óta minden zenekar. De meg lehet nézni, itt van a Vad Fruttik, a Pál utcai fiúk, szerintem ide az emberek nagy része a koncertekre jön”.

Péterfy úgy gondolja, egy ilyen fesztiválon való fellépés arra is jó, hogy

„szerintem, aki egyébként hülyeségeket gondol a világról, de mondjuk tetszik neki a zenénk, utána hátha utánanéz, elolvassa valamelyik interjúmat, vagy könyvemet, és rájön, hogy lehet, hogy ő van egy furcsa univerzumban, ami nem a valóság”.

„Mindig borzadva szoktam nézni a videóitokat, hogy itt mi megy, de azt is látom, hogy itt helyes emberek buliznak. Mi hozzájuk jöttünk, nem a sötétséghez” – mondta hozzátéve, ők különben sem egy politizáló zenekar, de megjegyezte, nem hiszi, hogy a miniszterek el fognak jönni a koncertjükre.

Némileg árnyalja a képet…

Ahogy az borítékolható volt, a regnáló-hívő influenszerek saját szájízük szerint tálalják majd Péterfyék szereplését:

„Mindig hallgatjuk, hogy a Fidesz mennyire diktatórikus. Itt vagyok Tusnádfürdőn, a jobboldal egyik legfontosabb rendezvényén. Moderáltam egy vitát, amelyen 2 koránypárti és 3 ellenzéki politikus vett részt. Este összefutottam Hont Andrással, de Puzsér Róbertet és több ellenzéki politikust/véleményformálót is láttam, a telexesek is itt üldözik a politikusokat.

Előadott a kormányellenes Quimby, amely a baloldali tiltakozások logóját is kitette, de ma este a szintén liberális Péterfy Bori is előad. Gyerekek, ha ez a diktatúra, akkor ehhez képest egy Momentum tábor maga Észak-Korea! Ja és augusztus végén Tranzit, ahol hasonló várható…”

posztolta Deák Dániel Megafon-sztár.

?????

Hogy kinek mi a véleménye, döntse el maga. Egy kis személyes, hogy bizonyítsam, nem egyszerű a döntés: van egy kedvenc wellness hotelünk, ahová amikor csak a pénztárcánk engedi elszökünk a párommal pár napra. Mindent tud, ami nekünk fontos: közel van, klassz a szolgáltatása, remek az étel, kényelmes az ágy, kedves a személyzet, szóval számunkra sok éve tökéletes kikapcsolódás az ottlét. Persze tudom, hogy a keverés-kavarás óta Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozik, vagyis őt pénzelem, ha ott lakom. Hajlamos vagyok az elvemet, hogy „ilyet én soha…” ebben az esetben „elfelejteni” és megelégszem azzal, -azzal kábítom magam- hogy nem teheti be a lábát a lakásba semmi, ami narancssárga, hogy nem vásárolok a CBA-ban, hogy konzekvensen megyének hívom, ami az, stb. és ezzel „forradalmárkodom”. Szóval csak azt akarom mondani, hogy nem egyszerű….., de törekedni nem árt rá…

Szerző